Reklama

Autobus Warszawa Brno: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Brno ↔ Warszawa
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Brno ↔ Warszawa. Proszę wypełnić formularz.

Autobus Brno Warszawa Ceny

Autobus i autokar z Brna do Warszawy

Jeśli pragniesz odwiedzić piękne i bardzo interesujące miasta, to udaj się z nami w podróż autobusem dalekobieżnym, przemierzającym trasę Brno – Warszawa. Już teraz zarezerwuj bilet. Brno jest drugim co wielkości czeskim miastem i stolicą pięknych Moraw, w której nie brak niezwykłych zabytków. W Warszawie będziesz miał okazję zobaczyć Pałac Kultury i Nauki – jej najbardziej rozpoznawalny symbol. To będzie bardzo ciekawa podróż, która przebiegnie szybko, a komfortowe warunki, panujące na pokładzie autobusu oraz niska cena biletu skłonią Cię do planowania kolejnych wycieczek.

Brno to miasto położone w południowo-wschodniej części Czech, u zbiegu dwóch rzek: Svratki i Svitavy. Miasto liczy nieco ponad 400 tysięcy mieszkańców, co plasuje je na drugim miejscu w kraju i daje pierwszą pozycję na Morawach - jednej z trzech krain, stanowiących składową Republiki Czeskiej. Dzieje Brna sięgają wieku XIII, kiedy to miasto otrzymało prawa miejskie z rąk króla czeskiego Wacława I. Niedługo potem, na wzgórzu Petrov powstał zamek, który dał początek majestatycznej twierdzy Špilberk. Można podziwiać ją do dzisiaj, a co więcej, podczas pobytu w Brnie należy ją wręcz zobaczyć. Tak długa historia miasta pozostawiła na jego obszarze również inne zabytki kultury materialnej. Jest wśród nich Katedra Świętych Apostołów Piotra i Pawła, która stanowi najlepiej rozpoznawalny symbol miasta. Z jej wieży rozciąga się wspaniała panorama na Brno i jego okolice. Wartym zobaczenia jest również Stary Ratusz, uważany za najstarszy zabytek miasta oraz Willa Tugendhatów, będąca przykładem awangardowej architektury okresu międzywojennego. Trudno wymienić tu wszystkie atrakcje Brna, więc nie zwlekaj i zaraz po przybyciu do miasta autobusem dalekobieżnym, udaj się na jego zwiedzanie. Brno zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Warszawą a Brnem.

Warszawa jest stolicą Polski i jej największym miastem, liczącym prawie 2 miliony mieszkańców. Leży w środkowo-wschodniej części kraju, nad Wisłą, w województwie mazowieckim. Miasto jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast w Polsce, a pierwsze z nim skojarzenie przywodzi na myśl słynny Pałac Kultury i Nauki. Jest on niezaprzeczalnym symbolem Warszawy. Został wybudowany w latach 1952-1955 i był „darem narodu radzieckiego dla narodu polskiego”. Do chwil obecnych jest to najwyższy budynek w Polsce. Na jego XXX. piętrze znajduje się taras widokowy, z którego roztacza się wspaniały widok na miasto. Innymi symbolami miasta są m.in. Zamek Królewski i kolumna króla Zygmunta III Wazy, warszawska Starówka z uroczym Pomnikiem warszawskiej Syrenki, Bazylika archikatedralna św. Jana Chrzciciela, Pomnik Fryderyka Chopina usytuowany w Łazienkach Królewskich oraz Pałac Prezydencki. Trudno wymienić tu wszystkie obiekty, stanowiące o wyjątkowości stolicy. Kup i przewodnik i zaraz po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się na jej zwiedzanie.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×