Reklama

Autobus Warszawa Biłgoraj: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Biłgoraj ↔ Warszawa
Przewoźnik PKS Biłgoraj
od 55,00* PLN
od 04h 55min

Autobus Biłgoraj Warszawa Ceny

Autobus i autokar z Biłgoraju do Warszawy

Jeśli pragniesz poznać różne regiony Polski, to ta oferta skierowana jest do Ciebie. Już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Biłgoraj - Warszawa. Biłgoraj to miasto w województwie lubelskim, które zafascynuje Cię swoją kulturą, tradycjami i niezwykłą atmosferą. W Warszawie będziesz miał okazję zobaczyć najwspanialsze zabytki stolicy i zapoznać się z tymi mniej znanymi, ale równie pięknymi. Twoja podróż przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu, miła atmosfera i niska cena biletu wprawią Cię już na początku w doskonały nastrój. Ruszaj w drogę!

Biłgoraj to miasto w południowo-wschodniej Polsce, w województwie lubelskim. Historia miasta sięga wieku XVI. Inicjatorem założenia miasta był Adam Gorajski, który kierował się chęcią posiadania prywatnego ośrodka miejskiego oraz stworzeniem miejsca handlu dla okolicznych, będących w jego posiadaniu wsi. Akt lokacyjny został ostatecznie wydany w roku 1578 i poświadczony przez króla Stefana Batorego. Dokument określał przywileje miasta, a w głównej mierze nadawał miastu prawa do organizowania jarmarków. Do wieku XIX Biłgoraj i jego okolice charakteryzowała wysoko rozwinięta kultura i sztuka ludowa, która ze względu na słabe skomunikowanie obszaru z innymi rejonami kraju, była wolna od obcych wpływów. Gdy znajdziesz się już w Biłgoraju i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego, koniecznie udaj się do Skansenu „Zagroda Sitarska”. To tutaj zapoznasz się z dawnymi tradycjami wyplatania sit i wyglądem typowej zagrody biłgorajskiej z okresu od XVI do XIX wieku. To niezwykle interesujące miejsce. Podczas pobytu w Biłgoraju warto obejrzeć również jego zabytki, wśród których do najciekawszych należy Kościół pod wezwaniem Trójcy Świętej Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny z XVII wieku oraz Kościół pod wezwaniem św. Marii Magdaleny. Przybywaj. Będziesz zauroczony Biłgorajem.

 

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Warszawą a Biłgorajem.

Warszawa to jedno z najciekawszych i najwspanialszych miast Polski. Położone jest w centralnej Polsce, w województwie mazowieckim, nad rzeką Wisłą. Od ponad 400 lat Warszawa jest stolicą Polski, co sprawia, iż znajduje się ona w centrum życia kulturalnego, edukacyjnego i politycznego kraju. Długa historia miasta, w trakcie której Warszawa przeżywała zarówno lata świetności jak i tragedie, zachęca do zobaczenia historycznych miejsc i obiektów, usytuowanych na jej obszarze. Do sztandarowych zabytków stolicy należy oczywiście Plac Zamkowy z Zamkiem Królewskim i kolumną króla Zygmunta III Wazy, Stare Miasto oraz Pałac Kultury i Nauki. Warto jednak udać się również w miejsca mniej znane. Do takich należy ulica Długa, będąca najstarszą ulicą Warszawy, wiodącą w średniowieczu do Sochaczewa i Łowicza. Gdy znajdziesz się już w Warszawie i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego udaj się na spacer tą zabytkową arterią miasta. To tutaj będziesz miał okazję zobaczyć Katedrę Polową Wojska Polskiego pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny, której fundatorem był król Władysław IV oraz wspaniały Pałac Pod Czterema Wiatrami. Nie sposób wymienić tu wszystkich zabytków Warszawy. Kup przewodnik i przybywaj!

Autobus: Biłgoraj → Warszawa
02 gru 07:00
Biłgoraj przez Zamość
02 gru 10:10
Warszawa
z: BlaBlaCar
od 35,00* PLN
Biłgoraj
Warszawa
z: BlaBlaCar
od 30,00* PLN
Biłgoraj przez Zamość
Warszawa
z: BlaBlaCar
od 40,00* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×