Reklama

Autobus Jelenia Góra Berlin: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Berlin ↔ Jelenia Góra
Przewoźnik FlixBus
od 147,50* PLN
od 07h 50min
Przewoźnik Sindbad
od 295,53* PLN
od 05h 15min
Przewoźnik Voyager
od 303,00* PLN
od 05h 15min

Autobus i autokar z Berlina do Jeleniej Góry

Jeśli pragniesz wyruszyć w podróż po interesujących, europejskich miastach, to już teraz skorzystaj z naszej oferty i zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Berlin – Jelenia Góra. Berlin jako stolica Niemiec zachwyci Cię zabytkami, wśród których znajdziesz najważniejsze symbole miasta i kraju. Jelenia Góra z kolei urzeknie Cię wspaniałymi widokami sudeckich szczytów oraz niezwykłą atmosferą miasta. Twoja podróż przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu skłonią Cię do planowania kolejnych wycieczek. Dodatkowym atutem podróży będzie z całą pewnością niska cena biletu autobusowego, która mile Cię zaskoczy. Ruszaj w drogę!

Berlin to 3,5 milionowa stolica Niemiec. Miasto położone jest we wschodniej części kraju, nad rzekami Sprewą i Hawelą oraz ich licznymi dopływami. Początki Berlina sięgają wieku XIII i związane są z połączeniem się dwóch istniejących tu wówczas osad. Jedną z nich była osada Cölln, stanowiąca obecnie obszar „wyspy muzeów”, a drugą osada zajmująca teren na północnym brzegu Sprewy. W roku 1307 doszło do ich połączenia w wyniku czego powstało jedno miasto, dla którego wzniesiono jeden ratusz. W kolejnych wiekach Berlin pełnił rolę m.in. stolicy Brandenburgii, Prus, III Reszy, a po II wojnie światowej jego wschodnia część stanowiła stolicę Niemieckiej Republiki Demokratycznej. Pamiątką podziału miasta z tamtego okresu jest Mur Berliński, którego fragmenty można do dzisiaj zobaczyć na terenie miasta. Podczas pobytu w Berlinie koniecznie należy zobaczyć również Reichstag, czyli gmach parlamentu Rzeszy, Bramę Brandenburską oraz Ferneshturm czyli wieżę telewizyjna, z której rozciąga się wspaniała panorama miasta. Nie sposób wymienić tu wszystkich zabytków miasta, dlatego zaraz po przybyciu do Berlina i opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się na jego zwiedzanie. Naprawdę warto!

 

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Jelenią Górą a Berlinem.

Jelenia Góra to miasto w południowo-zachodniej Polsce, usytuowane w Kotlinie Jeleniogórskiej, otoczonej pasmami Gór Izerskich, Gór Kaczawskich, Karkonoszami i Rudawami Janowickimi. Dzięki wspaniałym widokom rozciągającym się na Karkonosze, Jelenia Góra otrzymała miano „perły Karkonoszy”. Miasto stanowi więc doskonały punkt wypadowy do pieszych wędrówek górskich, a jego niedaleka odległość od granicy z Czechami i Niemcami stanowi dodatkową atrakcję turystyczną. Podczas pobytu w Jeleniej Górze warto nieco więcej czasu zarezerwować na zwiedzanie miasta, gdyż oferuje ono przybyłym możliwość obejrzenia niezwykłych miejsc i zabytków. Jednym z nich jest Wzgórze Krzywoustego, na którym – zgodnie z legendą – książę Bolesław Krzywousty dostrzegł pięknego jelenia. To skłoniło go do założenia grodu obronnego, który dał początek późniejszej osadzie. Kolejnym punktem zwiedzania Jeleniej Góry powinien być Rynek, który stanowi serce miasta. W jego centralnym punkcie usytuowany jest Ratusz, a cały plac otaczają piękne barokowe kamieniczki z podcieniami i arkadami. Jelenia Góra to również obiekty sakralne, a wśród nich najstarsza świątynia miasta, czyli kościół pod wezwaniem św. Erazma i Pankracego. To jedynie przykłady atrakcji, jakie oferuje Jelenia Góra, dlatego nie zwlekaj i zaraz po przybyciu do miasta i opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udaj się na jego zwiedzanie.

Autobus: Berlin → Jelenia Góra
Berlin, ZOB am Funkturm
Jelenia Góra przez Karpacz, Przystanek autobusowy, Karpacz Bachus
z: FlixBus
od 147,50* PLN
Berlin, Przystanek autobusowy Bahnhof Südkreuz
Jelenia Góra przez Karpacz, Przystanek autobusowy, Karpacz Bachus
z: FlixBus
od 147,50* PLN
Berlin przez Port lotniczy Berlin-Brandenburg (BER), Przystanek autobusowy, Berlin - BER Airport Terminal T1/T2
Jelenia Góra przez Karpacz, Przystanek autobusowy, Karpacz Bachus
z: FlixBus
od 147,50* PLN
Berlin
Jelenia Góra
z: Sindbad
od 318,65* PLN
Berlin
Jelenia Góra
z: Voyager
od 303,00* PLN
Berlin przez Port lotniczy Berlin-Brandenburg (BER)
Jelenia Góra przez Strzegom
z: BlaBlaCar
od 75,00* PLN
Berlin
Jelenia Góra
z: Sindbad
od 333,14* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×