Reklama

Autobus Szczecin Słupsk: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Słupsk ↔ Szczecin
Przewoźnik Becker Reisen
od 46,79* zł
Przewoźnik Becker Reisen
od 46,79* zł
Przewoźnik Ecolines
od 160,01* zł

Autobus i autokar ze Słupska do Szczecina

Jeśli pragniesz zwiedzić polskie miasta, usytuowane w północnych regionach Polski, to skorzystaj z naszej oferty. Już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, przemierzający trasę Słupsk – Szczecin. Historia pierwszego z miast sięga wieku XI, stąd w Słupsku znajdziesz zabytki będące świadkami zamierzchłych czasów. Podobnie zresztą jak Szczecin, który na swoim terenie posiada wiele niezwykle klimatycznych miejsc. Podczas tej wycieczki Twój czas upłynie niezwykle miło i ciekawie. Podróż przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu, miła atmosfera i niska cena biletu wprawią Cię w doskonały nastrój! Ruszaj w drogę.

Słupsk jest miastem położonym w północnej Polsce, na Pobrzeżu Koszalińskim, nad rzeką Słupią. Historia Słupska sięga wieku XI, kiedy to pojawiła się pierwsza, pisemna wzmianka o mieście. Akt lokacji Słupska odbył się dwukrotnie. Po raz pierwszy miał miejsce w roku 1265 i nastąpił z rąk księcia Świętopełka II, a jego ponowienie nastąpiło w roku 1310 tym razem przez margrabię brandenburskiego Waldemara. Na przestrzeni dziejów Słupsk leżał w granicach państwa Gryfitów, potem dostał się pod panowanie Prus, a od roku 1945 pozostaje w granicach Polski. Gdy przybędziesz do Słupska i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego udaj się na spacer po mieście, podczas którego odnajdziesz ślady jego przeszłości. Jednym z nich jest Baszta Czarownic, która stanowi pozostałość po murach obronnych, które niegdyś otaczały miasto oraz Nowa Brama, która – jak wskazuje jej nazwa – została wzniesiona jako ostatnia z bram, prowadzących do miasta. Podczas pobytu w Słupsku nie możesz pominąć okazji ujrzenia Zamku Książąt Pomorskich z 1507 roku oraz monumentalnego kościoła pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny. Słupsk serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Szczecinem a Słupskiem.

Szczecin jest miastem położonym w północno-zachodniej części Polski, nad rzeką Odrą i jeziorem Dąbie. Szczecin jako największe miasto województwa zachodniopomorskiego jest również jego stolicą i ważnym ośrodkiem kulturalnym i turystycznym. Dzięki swojej długiej historii i wspaniałym zabytkom Szczecin jest jednym z najchętniej odwiedzanych polskich miast. Gdy przybędziesz już do Szczecina autobusem dalekobieżnym, koniecznie udaj się na wycieczkę po mieście, podczas której będziesz miał okazję zobaczyć wiele niezwykłych zabytków. Spacer rozpocznij od klimatycznego Rynku Siennego, który powstał w okresie średniowiecza i jak wskazuje jego nazwa był placem targowym, na którym handlowano sianem. Tutaj usytuowany jest również niezwykle urokliwy Stary Ratusz, a cały Rynek Sienny otaczają piękne kamieniczki. Warto więc przysiąść w tym miejscu w jednej z licznych kawiarenek, aby na nieco dłużej zatrzymać urok tego miejsca. Po krótkim odpoczynku czas na dalsze atrakcje Szczecina. Warto zobaczyć Wały Chrobrego, z których rozciąga się wspaniała panorama miasta, Bazylikę archikatedralną św. Jakuba Apostoła oraz monumentalny Zamek Książąt Pomorskich. Szczecin serdecznie zaprasza.

*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×