Reklama

Autobus Wolbrom Miechów: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Miechów ↔ Wolbrom
Przewoźnik LL-bus
od 4,15* PLN
od 00h 26min

Autobus Miechów Wolbrom Ceny

Autobus i autokar z Miechowa do Wolbromia

Jeśli pragniesz odbyć niedaleką podróż po miastach województwa małopolskiego, to już teraz zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Miechów – Wolbrom. Oba miasta charakteryzuje uroczy, małomiasteczkowy klimat, który skradnie Twoje serce. W Miechowie będziesz miał okazję obejrzeć zespół klasztorny bożogrobców z repliką Grobu Pańskiego z Jerozolimy. Wolbrom również zachwyci Cię swoimi zabytkami,  oraz szczególnie atmosferą, panującą na Rynku. To będzie bardzo interesująca podróż. Przebiegnie ona bardzo szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu, miła atmosfera i niska cena biletu wprawią Cię w doskonały nastrój! Ruszaj w drogę.

Miechów to miasto położone w południowej Polsce, w województwie małopolskim, na krańcu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Miechów jest miastem o długiej historii, sięgającej roku 1290, kiedy to nastąpiło nadanie mu praw miejskich. Główną atrakcją miasta jest zespół klasztorny bożogrobców, których sprowadził do Miechowa wielmoża małopolski Jaksa herbu Gryf. W skład zespołu wchodzi m.in. kościół pod wezwaniem Grobu Pańskiego, który w okresie opanowania Jerozolimy przez innowierców stał się łącznikiem z Ziemią Świętą. Miechów stał się wówczas celem pielgrzymek całej Europy. Pod koniec XIV wieku kościół uległ zniszczeniu na skutek pożaru, a jego rekonstrukcja nastąpiła dopiero w wieku XVIII. Wówczas to wieże kościoła zwieńczył hełm w kształcie ogromnej kuli, która po dziś dzień góruje nad miastem. Przekonasz się o tym osobiście, gdy przybędziesz do Miechowa autobusem dalekobieżnym. Po opuszczeniu jego pokładu udaj się do zespołu klasztornego. To tutaj, na wewnętrznym dziedzińcu klasztoru znajduje się kopia kaplicy z Jerozolimy, a w niej Grób Pański. Będąc w Miechowie warto obejrzeć również uroczy dworek „Zacisze”, który został wzniesiony pod koniec XVIII wieku. Miechów serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Wolbromiem a Miechowem.

Wolbrom to miasto w południowej Polsce, leżące na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, w województwie małopolskim. Historia Wolbromia sięga wieku XIV. Dzięki licznym przywilejom, nadanym przez króla Władysława Łokietka oraz dogodnemu położeniu na szlaku handlowym, nastąpił szybki rozwój miasta. Gdy przybędziesz do Wolbromia i opuścisz już pokład autobusu dalekobieżnego, udaj się na spacer po mieście. Swoje pierwsze kroki skieruj na wolbromski Rynek. Jest on otoczony uroczymi kamieniczkami z XIX wieku. We wschodniej części Rynku znajduje się pomnik Jana Kilińskiego, którego fundatorem był Cech Szewski. Będąc na Rynku nie możesz ominąć kościoła św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Swój obecny wygląd świątynia zawdzięcza Kanonikom Regularnym Laterańskim, którzy przybyli do Wolbromia z krakowskiego Kazimierza. Najpiękniejszym obiektem w Wolbromiu jest mały, modrzewiowy kościółek, będący dawnym, szpitalnym kościołem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny. Pochodzi on z roku 1638 i obecnie stanowi jeden z obiektów na Szlaku Architektury Drewnianej. Wolbrom to bardzo ciekawe miasteczko o specyficznym, urokliwym charakterze. Wolbrom serdecznie zaprasza!

Autobus: Miechów → Wolbrom
25 sie 12:41
Miechów
25 sie 13:07
Wolbrom
z: LL-bus
od 4,15* PLN
26 sie 12:41
Miechów
26 sie 13:07
Wolbrom
z: LL-bus
od 4,15* PLN
Miechów
Wolbrom
z: LL-bus
od 4,15* PLN
Autobus: Wolbrom → Miechów
25 sie 07:54
Wolbrom
25 sie 08:19
Miechów
z: LL-bus
od 4,15* PLN
26 sie 07:54
Wolbrom
26 sie 08:19
Miechów
z: LL-bus
od 4,15* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×