Reklama

Autobus Zakopane Łódź: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Łódź ↔ Zakopane
Przewoźnik Kautra
od 391,27* zł
Przewoźnik Neobus
od 43,00* zł
Przewoźnik Neobus
od 43,00* zł

Autobus i autokar z Łodzi do Zakopanego

Jeśli pragniesz zrobić dla siebie coś niezwykłego i zapoznać się z różnorodnością polskich miast już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Łódź – Zakopane. Łódź to miasto o dużych tradycjach przemysłowych i bogatej historii. Zakopane to z kolei bodaj najpiękniej usytuowane miasto w Polsce, w granicach którego znajduje się znaczna część Tatrzańskiego Parku Narodowego. Twoja podróż przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu zachęcą Cię do planowania następnych wycieczek.

Łódź to miasto w środkowej Polsce, będące największym miastem województwa łódzkiego i jednocześnie jego stolicą. Historia miasta sięga odległych czasów, bowiem miasto otrzymało prawa miejskie za czasów panowania króla Władysława Jagiełły w roku 1423. Prawdziwy rozkwit miasta nastąpił jednak dopiero na początku wieku XIX, kiedy to Łódź zaczęto zaliczać do osad fabrycznych. Łódź jest miastem o specyficznym charakterze, którego nadała mu mieszanka wielokulturowości. Historię Łodzi tworzyli bowiem nie tylko Polacy ale również Żydzi, Niemcy i Rosjanie. Przekonasz się o tym, gdy po opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego udasz się do Muzeum Miasta Łodzi, którego siedziba mieści się w największym w Polsce pałacu fabrykanckim, należącym niegdyś do Izraela Poznańskiego, łódzkiego przedsiębiorcy pochodzenia żydowskiego. Będąc w Łodzi koniecznie odwiedź również Księży Młyn, imperium Scheiblerów i Grohmanów, wspaniały przykład XIX wiecznej architektury przemysłowej. Potem udaj się na słynną ulicę Piotrkowską, najbardziej reprezentacyjną ulicę Łodzi, oferującą liczne kawiarnie i restauracje, w których życie tętni do późnych godzin nocnych. Łódź gorąco zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Zakopanem a Łodzią.

Zakopane to miasto położone w południowej Polsce u stóp Tatr. Jest najwyżej położonym miastem w kraju. Zakopane jest dużym ośrodkiem sportów zimowych, przez co zwane jest „zimową stolicą Polski”. Pod koniec XIX wieku Zakopane było miastem, które upodobały sobie największe postacie polskiej kultury. Częstymi gośćmi tego miasta lub wręcz jego stałymi mieszkańcami byli m.in. Henryk Sienkiewicz, Władysław Orkan, Stefan Żeromski czy Stanisław Ignacy Witkiewicz. Częste pobyty letników i inteligencji stały się bodźcem do rozwoju turystyki i taternictwa. Gdy przybędziesz do Zakopanego autobusem dalekobieżnym i opuścisz już jego pokład udaj się w stronę najpopularniejszej wśród turystów przybywających do Zakopanego góry zwanej „Gubałówką”. Na szczyt możesz udać się zarówno kolejką linowo - terenową jak również pieszo, podążając wyznaczonym szlakiem. Gdy znajdziesz się na grzbiecie góry, Twoim oczom ukaże się wspaniała panorama polskich Tatr, Zakopanego i Podhala, a także Pienin, Gorców i Beskidu Żywieckiego. Ten widok z pewnością Cię zauroczy. Pamiętaj jednak, iż Zakopane ma do zaoferowania również inne, niemniej ciekawe miejsca, które koniecznie musisz zobaczysz!

*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×