Reklama

Autobus Wilno Łódź: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Łódź ↔ Wilno
Nie znaleziono żadnych połączeń na trasie Łódź ↔ Wilno. Proszę wypełnić formularz.

Autobus i autokar z Łodzi do Wilna

Jeśli jesteś zwolennikiem poznawania ciekawych, europejskich miast, to ta oferta skierowana jest do Ciebie. Już dzisiaj zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, oferujący przejazdy na trasie Łódź – Wilno. Pierwsze z miast kojarzone jest z XIX-wiecznym przemysłem włókienniczym, którego pamiątkami są wspaniałe obiekty architektury przemysłowej. Wilno z kolei to stolica Litwy i ważne centrum religijne tego kraju ze znaczną liczbą wspaniałych obiektów sakralnych. Twoja podróż pomiędzy Łodzią a Wilnem przebiegnie szybko, a komfortowe warunki panujące na pokładzie autobusu i niska cena biletu będą jej dodatkowymi atutami.

Łódź jest prawie 700-tysięcznym miastem, położonym w Polsce centralnej, na skrzyżowaniu ważnych dróg krajowych i magistrali kolejowych. Choć pierwsza, pisemna wzmianka o mieście pochodzi z I połowy XIV wieku, to Łódź kojarzona jest z przemysłem włókienniczym, którego dynamiczny rozwój nastąpił w wieku XIX. To z tamtego okresu pochodzą wspaniałe zabytki architektury przemysłowej oraz piękne wille i pałace najbogatszych łódzkich przedsiębiorców. Swój spacer po Łodzi warto więc rozpocząć od Centralnego Muzeum Włókiennictwa, które mieści się w Białej Fabryce Ludwika Geyera. Warto zajrzeć również do Centrum Handlowego Manufaktura, które powstało na terenie dawnego kompleksu fabrycznego jednego z najbogatszych łódzkich przedsiębiorców, Izraela Poznańskiego. Do niego należał również monumentalny pałac usytuowany przy ulicy Ogrodowej, zwany „łódzkim Luwrem”. Nie sposób wymienić tu wszystkich atrakcji Łodzi, więc nie zwlekaj i już teraz kup bilet na autobus dalekobieżny, którym dotrzesz do tego niezwykłego miasta. Łódź zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Wilnem a Łodzią.

Wilno to 550-tysięczna stolica Litwy i najważniejszy ośrodek gospodarczy, kulturalny i turystyczny kraju. Z uwagi na znaczną ilość znajdujących się tutaj obiektów sakralnych, miasto uważane jest za ważne centrum religijne Litwy. Spośród 40 kościołów rzymskokatolickich, 20 cerkwi prawosławnych, kilku synagog i kościołów prawosławnych, na szczególną uwagę zasługuje Ostra Brama ze słynnym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, znajdującym się w Kaplicy Ostrobramskiej. To tutaj skieruj swoje pierwsze kroki po przybyciu do Wilna i opuszczeniu pokładu autobusu dalekobieżnego. Wilno to również Kościół św. Anny, Kościół św. Kazimierza, cerkiew Trójcy Świętej oraz Uniwersytet Wileński, którego założycielem był w roku 1579 król Stefan Batory. Podczas pobytu w Wilnie nie możesz pominąć również Zamku Dolnego, który stanowi rekonstrukcję dawnej siedziby królów Polski i Wielkich Książąt Litewskich. Trudno oddać tu urok Wilna, więc nie zwlekaj, kup przewodnik i przybywaj!

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×