Reklama

Autobus Łódź Antwerpia: Rozkład jazdy PKS

Ulubione dalekobieżne linie autobusowe: Antwerpia ↔ Łódź
Przewoźnik Deutsche Bahn
od 263,44* PLN
od 15h 29min

Autobus Antwerpia Łódź Ceny

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
N

Autobus i autokar z Antwerpii do Łodzi

Jeśli pragniesz udać się w niezwykle ciekawą podróż, to już teraz skorzystaj z naszej oferty. Nie zwlekaj i zarezerwuj bilet na autobus dalekobieżny, pokonujący trasę Antwerpia – Łódź. Pierwsze z miast usytuowane jest w Belgii. Stanowi ono światowy ośrodek szlifierstwa diamentów i jest drugim pod względem wielkości miastem portowym Europy. Łódź z kolei to miasto o charakterze przemysłowym, którego atmosferę przez wieki tworzyli mieszkańcy różnych narodowości. Podróż pomiędzy Antwerpią a Łodzią będzie daleka, jednak przebiegnie szybko dzięki komfortowym warunkom panującym na pokładzie autobusu. Jej dodatkowym atutem będzie niska cena biletu. Ruszaj w drogę.

Antwerpia to blisko 511-tysięczne miasto, położone w północnej części Belgii, nad rzeką Skaldą. To dzięki niej miasto posiada połączenie z Morzem Północnym, będąc drugim po Rotterdamie, największym miastem portowym Europy. Antwerpia to również światowy lider szlifierstwa diamentów oraz ważne centrum handlowe i finansowe z siedzibami ponad 40 banków. Dzieje miasta sięgają końca wieku XIII. To wówczas otrzymało ono prawa miejskie, które znacząco przyczyniły się do jego dalszego rozwoju. To w Antwerpii powstała pierwsza na świecie giełda i to tutaj ukazało się pierwsze czasopismo z nowinkami ze świata polityki. Gdy znajdziesz się już w Antwerpii i opuścisz pokład autobusu dalekobieżnego koniecznie udaj się na zwiedzanie miasta. Na uwagę zasługują m.in. Katedra Najświętszej Marii Panny, Kościół św. Pawła, Grote Markt z pięknym Ratuszem i zabytkowymi kamieniczkami oraz twierdza Het Steen. To jedynie kilka spośród wielu atrakcji Antwerpii. Kup przewodnik i przybywaj! Miasto serdecznie zaprasza!

Połączenia autobusowe i linie autokarowe pomiędzy Łodzią a Antwerpią.

Łódź to 690-tysięczne miasto położone w środkowej części Polski. Jest trzecim pod względem liczby ludności miastem kraju i największym ośrodkiem województwa łódzkiego, pełniąc rolę jego stolicy. Pierwsza, pisemna wzmianka o Łodzi pochodzi z początku wieku XIV, jednak nadanie jej praw miejskich nastąpiło dopiero nieco ponad sto lat później. Mimo tego przywileju Łódź aż do wieku XIX pozostawała mało znaczącym ośrodkiem. Jej rozwój rozpoczął się wraz z decyzją o włączeniu Łodzi do grona miast przemysłowych. Stała się ona wówczas atrakcyjnym miejscem prowadzenia interesów i miastem, w którym chętnie osiedlali się nie tylko Polacy, ale również Niemcy, Rosjanie i Żydzi. Ta wielokulturowość Łodzi pozostawiła po sobie nie tylko niepowtarzalną atmosferę, ale również wiele ciekawych obiektów. Należą do nich m.in. archikatedralna cerkiew pod wezwaniem św. Aleksandra Newskiego, kościół ewangelicko-augsburski pod wezwaniem św. Mateusza oraz Synagoga Reicherów. Nie sposób wymienić tu wszystkich łódzkich atrakcji, więc nie zwlekaj i już teraz kup bilet na autobus dalekobieżny, zmierzający w kierunku miasta. Łódź serdecznie zaprasza!

Autobus: Antwerpia → Łódź
11 sie 05:37
Antwerpia, Dworzec główny Centraal
11 sie 21:06
Łódź, Dworzec kolejowy, Fabryczna
z: Deutsche Bahn
od 263,44* PLN
11 sie 09:54
Antwerpia, Dworzec główny Centraal
11 sie 23:56
Łódź, Dworzec kolejowy Dworzec Kaliska
z: Deutsche Bahn
od 327,21* PLN
*Cena zawiera podatek VAT. - możliwe tymczasowe zmiany.

Dlaczego porównywanie autobusów się opłaca

Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×