Koronawirus (COVID-19): To, co musisz wiedzieć, podczas podróży
BlaBlaCar
Strona startowa Blog Rezerwacja autobusu: to są wasze możliwości

Rezerwacja autobusu: to są wasze możliwości

Chciałbyś zarezerwować przejazd autobusem i wiesz, że bilety online są szczególnie korzystne? Jednak aż dotąd nigdy nie rezerwowałeś biletu przez internet i masz pewne wątpliwości? Może pomimo atrakcyjniejszej ceny wolisz zarezerwować bilety standardowym sposobem? Poniżej przedstawiamy różne możliwości zarezerwowania biletu na autobus dalekobieżny.

 

Rezerwacja autokaru online

Podróż autobusem długodystansowym można najkorzystniej, najszybciej i najłatwiej zarezerwować poprzez system online. Na naszym portalu porównawczym busradar.pl, można to natychmiast zrealizować wypełniając formularz wyszukiwania połączeń. Naciśnij na przycisk "pokaż ofertę", a zostaniesz przekierowany na stronę konkretnego przewoźnika, gdzie po podaniu swoich danych możesz kupić bilet. Płatności najczęściej dokonuje się przy pomocy karty kredytowej lub ePrzelewu. Czasem jest to też możliwe przy użyciu PayPal lub tradycyjnego przelewu.

Telefoniczna rezerwacja autobusu lub zakup biletu w biurze podróży

Czasem istnieje również możliwość rezerwacji biletu przez telefon lub zakupu w jednym z punktów sprzedaży (wówczas przewoźnik zapewnia listę z rozpiską dostępnych punktów). Taka sytuacja występuje szczególnie wtedy, kiedy przewoźnik jest małą firmą lub po prostu nie posiada jeszcze serwisu internetowego. Po telefonicznej rezerwacji należy go opłacić bezpośrednio u kierowcy autobusu. Obecny numer na infolinie można znaleźć na stronie przewoźnika autokarowego. W takim wypadku pomimo często należnej opłaty manipulacyjnej rezerwacja autokaru jest w dalszym ciągu korzystna.

Stoiska sprzedaży znajdują się najczęściej w punktach turystycznych lub biurach podróży w pobliżu dworców autobusowych, kolejowych lub w centrum miasta. Co prawda w takiej sytuacji należy liczyć się z tym, że cena biletów na przejazd autokarem długodystansowym może być trochę wyższa z powodu doliczanej opłaty manipulacyjnej i serwisowej (zwykle trzeba liczyć się z dodatkową dopłatą rzędu 12-15 zł).

Rezerwacja biletu u kierowcy autobusu

Kolejną alternatywą rezerwacji przejazdu autokarem jest rezerwacja biletu bezpośrednio u kierowcy. W takiej sytuacji można spontanicznie zakupić bilet po normalnej cenie, oczywiście pod warunkiem, że wszystkie miejsca nie są wyprzedane. Jednak bilet po normalnej cenie jest często znacznie droższy od ekonomicznej ceny, jaką można uzyskać kupując bilet online, w dodatku dostępny tylko w przypadku wolnych miejsc, jako że rezerwacje online mają zawsze pierwszeństwo. Przy takim spontanicznym zakupie biletu dobrze jest być przy autobusie najpóźniej 15-20 minut przed planowanym odjazdem.

Wskazówka: Jeśli przy zakupie biletu przez internet przewoźnik nie zaznacza, że trzeba mieć ze sobą dowód osobisty, to mimo wszystko lepiej go mieć pod ręką, żeby go pokazać w razie potrzeby.

Utworzone 2015-06-02
Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×