Koronawirus (COVID-19): To, co musisz wiedzieć, podczas podróży
BlaBlaCar
Strona startowa Blog Podcasty o podróżowaniu. Idealne na kwarantannę

Podcasty o podróżowaniu. Idealne na kwarantannę

Jak podróżować podczas pandemii? Palcem po mapie albo słuchając podcastów! Wszystko jasne? Rozwialiśmy Wasze wątpliwości? To życzymy Wam miłej wycieczki! Bon Voyage!

Oto nasza subiektywna lista najciekawszych podcastów, która przeniesie Was w najdalsze zakątki globu wprost z Waszej kanapy. Bo chyba nie ma wątpliwości co do tego, że podczas tych podróży #zostajeciewdomu. Wybierając podcasty, skupiliśmy się przede wszystkim na tych, które cały czas są aktywne, dzięki temu dostaniecie garść najświeższych wiadomości od osób, które podróżami zajmują się zawodowo, ale i od takich, które podróżują amatorsko, na koszt własny. Nie ograniczyliśmy się tylko do polskich produkcji, ale postanowiliśmy też zaproponować Wam kilka anglojęzycznych pozycji. Mamy nadzieję, że nasze zestawienie dostarczy Wam inspiracji, wiedzy i rozrywki. No to w drogę!

 

Dobra podróż

Podcast tworzony przez Kasię Jadaluk i Kubę Rybickiego to historie o podróżach, m.in. do Gruzji, Turkmenistanu, Uzbekistanu, Iranu, czy Izraela. Twórcy także zastanawiają się nad wpływem AirB&B na mieszkaniowy krajobraz miast, podpowiadają jak robić dobre zdjęcia z podróży i jakie filmy warto obejrzeć przed wyjazdem do Rosji - wskazówki mogą się przydać, kiedy postanowicie ruszyć ich śladem.

Jump with Traveling Jackie

Podcast znany też jako The Budget-Minded Traveler. Jackie Nourse nauczy Was jak podróżować bez wypasionych budżetów, jak sensownie się spakować i jak szybko podszkolić hiszpański. Podczas ponad setki odcinków dowiecie się, na co warto zwracać uwagę podczas Waszych wojaży, poznacie ciekawych gości i upewnicie się, że to tylko od Was zależy, czy spełnicie swoje marzenia o podróżowaniu, czy pozostaniecie na etapie planowania.

Podróże duże i małe

To audycja TOK FM prowadzona przez Przemysława Iwańczyka w niedzielne poranki o 11:20 w TOK FM. Można jej posłuchać też o każdej innej porze na stronie radia i w aplikacji. W każdym odcinku prowadzący rozmawia z zaproszonymi gośćmi zarówno o podróżach po Polsce m.in. Warmii i Mazurach, Gdańsku, czy Warszawie, jak i dalekich zagranicznych wojażach na Sri Lankę, do Ameryki Południowej, w Himalaje lub do Australii. Oprócz tego autor porusza kwestie odpowiedzialnej turystyki i bezpieczeństwa.

Zero to travel

Autor podcastu - Jason Moore - jest prawdziwym ekspertem od wszystkiego, co wiąże się z podróżami. Postawił sobie za cel stworzenie kanału idealnego zarówno dla początkujący turystów, poprzez osoby już rozsmakowane w dalekich przygodach, jak i te, które postanowiły z podróży zrobić swój sposób na życie. Dlatego oprócz wszelkich praktycznych porad znajdziecie też mnóstwo informacji o tym, jak pracować zdalnie, jaki biznes da się połączyć z życiem w ciągłym ruchu i jakie są plusy i minusy mieszkania za granicą.

Dział zagraniczny

To nie jest podcast podróżniczy, ale raczej newsowy. A znalazł się w naszym zestawieniu, gdyż dowiecie się z niego o wydarzeniach w różnych zakątkach świata, o których nie usłyszycie w polskich mediach. Warto dowiedzieć się, dlaczego Turcja tonie w teoriach spiskowych, kto chce Indii tylko dla hindusów, czemu mafia kradnie piasek i jak przeżyć w Wenezueli bez prądu i wody. Choćby dlatego by poszerzyć swoją perspektywę, zanim na serio ruszycie do jednego z tych miejsc. Świetny poziom merytoryczny zapewnia autor podcastu - Maciej Okraszewski.

The Skift Podcast

Redakcja podcastu spotyka się z różnymi osobami zajmującymi się branżą turystyczną. Dzięki temu możemy przyjrzeć się sobie samym ich oczami. Jakimi jesteśmy turystami? Konsumujemy podróże, czy podchodzimy do nich odpowiedzialnie. Czy działają na nas hasła marketingowe? Do czego przyzwyczaił nas Booking.com i jak to zmienia branżę hotelową. Materiały są nie tylko o turystach, ale także o problemach, wyzwaniach i wpływie Google na całą branżę. Wnikliwy, merytoryczny i zmieniający naszą jednostronną perspektywę.

Tajniki Ameryki

To podcast autorów bloga www.jaion.pl. Sylvia i Kuba Górajek w 2012 roku przeprowadzili się do Kalifornii. W swoim podcaście opowiadają o wszystkim, co związane z organizacją takiego przedsięwzięcia, od ich historii wizowej, poprzez wynajęcie mieszkania, poszukiwanie pracy, organizację życia w obcym kraju, aż po codzienność, która często jest bardzo różna od naszej, mimo że przecież żyjemy w jednej globalnej wiosce. Jeśli chcecie wiedzieć, dlaczego bankowość amerykańska jest zabawna, dlaczego Amerykanie chcą zwyciężać i co jest nie tak z amerykańską służbą zdrowia, koniecznie posłuchajcie tego podcastu.

Indie Travel Podcast

Niezależne podróżowanie brzmi dobrze, prawda? Równie dobrze, jak ten podcast. Zrównoważona narracja Craiga i Lindy Martin zabiorą Was w bardzo przyjemne rejony, np. do najlepszych miejsc na świecie, gdzie warto napić się piwa, na najlepsze festiwale muzyczne i do niepopularnych a znakomitych miejsc w znanych europejskich, amerykańskich i australijskich miastach. Do tego jeszcze wskazówki jak podróżować z dziećmi, bo tak, to jest możliwe i warte zachodu!

Flight of Fancy

Lekki i zabawny podcast, pełen gości z branży turystycznej i aktywnych globtroterów. Posłuchajcie o najbardziej dziwacznych propozycjach turystycznych, dla tych którzy widzieli już wszystko i już nic nie robi na nich wrażenia: podwodne spa, ekskluzywne jachty i extremalny luxus, a to tylko jeden z odcinków! W innych dowiecie się jak przeżyć na lotnisku, co może pójść nie tak podczas wyprawy i jak podróż może naprawić złamane serce.


małe zdjęcie: © unsplash | duże zdjęcie: © unsplash

Utworzone 2020-03-23
Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×