Strona startowa Blog City break.

City break.

Jak wyjechać na weekend za małe pieniądze?

Kto powiedział, że aby podróżować trzeba mieć dużo czasu i jeszcze więcej pieniędzy? Uwierzcie - wystarczy wolny weekend w kalendarzu i kilkadziesiąt złotych w kieszeni aby zachwycić się przepięknymi miejscami. Na przykład u naszych zagranicznych sąsiadów.

 

 

Piątek wieczór: początek przygody – wsiadacie do autobusu.

Sobota rano: pobudka w Niemczech, Czechach na Węgrzech, Ukrainie czy Łotwie.

Weekend: wspaniały i aktywny czas! Czerpiecie pełnymi garściami z tego, co wybrane lokalizacje mają do zaoferowania.

Niedziela wieczór: powrót do domu.

Poniedziałek rano : początek tygodnia pełnego super wspomnień. Wręczenie zaskoczonym koleżankom i kolegom zagranicznych magnesów na lodówki i oczekiwanie na kolejny tak udany weekend! ( Oraz ustawienie radaru na kolejną okazję w kalendarzu )

Praga

Dwa dni w stolicy Czech wystarczą aby zobaczyć główne atrakcje. Wielu turystów jest zdania, że zwiedzanie Pragi powinno się zacząć od Bramy Prochowej. Największą atrakcją miasta jest zespół pałacowy na Hradczanach - taki czeski Wawel. Zajrzyjcie także do Katedry św. Wita. Nocą warto wybrać się na Most Karola, to pozwoli wam uniknąć konfrontacji z tłumem turystów. Gdyby jednak było ciasno - może któryś inny z wielu wspaniałych mostów przerzuconych nad senną Wełtawą? W Pradze nie można nie zrobić sobie przerwy… cóż bądźmy szczerzy… wielu przerw na degustację czeskich piw i smażonego sera, najlepiej w dzielnicy Mala Strana, gdzie roi się od kawiarni i zabytków. Nie bójcie się zgubić w plątaninie uliczek starego miasta. Dzięki takiej przygodzie jeszcze lepiej poczujecie klimat tego niezwykłego miasta.

Lwów

Starówka Lwowa jest wpisana na Listę światowego dziedzictwa UNESCO, a w mieście znajduje się połowa zabytków całej Ukrainy! Jeśli wybierzecie się tam, koniecznie odwiedźcie Dom Naukowców, który dawniej był kasynem szlacheckim. Nie omijajcie też Soboru św. Jury i Katedry Ormiańskiej. Zajrzyjcie do fabryki i muzeum czekolady. Ceny we Lwowie są bardzo przystępne. Możecie więc zaszaleć i wybrać się do najdroższej restauracji - Loży Masońskiej. Po okazaniu karty Lviv Just it otrzymacie 90 procent zniżki.

Budapeszt

To miasto, które można zwiedzać dużo dłużej niż tylko przez weekend. Jeśli pojedziecie tam na dwa dni, to czas wypełnicie po brzegi i bardzo prawdopodobne, że poszukacie w kalendarzu kolejnej szansy na wypad do Budapesztu. Zachwyci was architektoniczny rozmach (Parlament, Wielka Synagoga), targi z żywnością (Central Market, Szimpla Sunday’s Farmers Market) i gorące łaźnie (Łaźnie Gellerta i Szechenyi). Dla głodnych kulinarnych wrażeń mamy dobrą wiadomość; oprócz dań typowych dla węgierskiej kuchni - gulaszu, langosza czy wszelkiego rodzaju salami - znajdziecie restauracje z kuchniami z całego świata, większość w bardzo przystępnych cenach.

Wiedeń

Wiedeń ucieszy koneserów i sztuki i słodyczy. Miasto słynie z filharmonii, dlatego warto wybrać się na jeden z licznych koncertów. Repertuar możecie sprawdzić na stronie www.viennaconcerts.com. Muzeum Leopoldów i MAK - muzeum sztuki współczesnej ucieszy bogactwem artystycznych propozycji. W barokowym pałacu Belweder odnajdziecie słynny “Pocałunek” Gustawa Klimta. A gdy od nadmiaru doznań zakręci wam się w głowie, wybierzcie się do Hotelu Sachera i skosztujcie kultowego czekoladowego tortu. Jeśli wybierzecie się do Wiednia zimą koniecznie napijcie się grzanego wina na bajkowym Jarmarku Bożonarodzeniowym na Placu Ratuszowym.

Berlin

W niemieckiej stolicy każdy znajdzie coś dla siebie. Fani muzeów nie będą rozczarowani, bo w tym mieście jest ich więcej niż w Paryżu. Zainteresowani powinni bez wahania ruszyć na Wyspę muzeów - wyspę na rzece Sprewie zlokalizowaną w centrum Berlina, na której mieści się ogromny kompleks muzealny. Zainteresowani historią współczesną nie rozczarują się w Muzeum Muru Berlińskiego. Miłośnicy zwierząt cały dzień mogą spędzić w słynnym Zoo. Brama Brandenburska, Pomnik Holokaustu, East Side Gallery, Aleksander Plac ze słynną wieżą telewizyjną… uff… w Berlinie naprawdę jest co robić! To także doskonałe miejsce na zakupy; moda, książki, starocie. Gdy zgłodniejecie nie musicie się ograniczać jedynie do słynnych “wurstów i kartoffelsalat”. W Berlinie znajdziecie kuchnie z całego świata. To także kulinarny raj dla wegan!

Ryga

Nieco dalej, ale również w zasięgu nocnej podróży, jest stolica Łotwy. Być może nie jest to oczywisty kierunek, jeśli chodzi o city break, niemniej Ryga ma wiele do zaoferowania. Chociażby stare miasto wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warto przespacerować się ulicą Alberta, aby poczuć ducha secesyjnej architektury. W Rydze znajdziecie też prawdopodobnie największy targ spożywczy w Europie, zbudowany z pozostałości hangarów poniemieckich zeppelinów z czasów pierwszej wojny światowej. W pięciu halach znajdziecie łotewskie i przysmaki: masło konopne, sery, kawior i kiszonki.

*Cena nocnego połączenia bez przesiadek (ceny z dnia 19.09.18)

BILDUNTERSCHRIFT | © lufimorgan - www.depositphotos.com

Utworzone 2018-09-19
Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×