BlaBlaCar
Strona startowa Blog Jak utrzymać związek na odległość?

Jak utrzymać związek na odległość?

Paratelefon

Myślicie, że autobusy mają niewiele wspólnego z miłością? To się jeszcze okaże. Cóż, w lutym i nas ogarnął romantyczny nastrój, więc postanowiliśmy pochylić się nad niecodziennym dla nas tematem - związkami na odległość. Jednym ze sposobów utrzymywania takiej relacji są podróże, ale to nie jedyne co możecie zrobić, aby wasza relacja była trwała i ekscytująca.

 

Walentynki tuż tuż. Niestety, nie wszyscy zakochani będą mogli spędzić ten dzień razem. 14 lutego rozłąka może wyjątkowo doskwierać, ale i przez cały rok utrzymanie związku na odległość to nie lada wyzwanie. Oto nasz subiektywny zestaw działań wpływających na satysfakcję w takim związku.

Wzorowa komunikacja

Tak, komunikacja to bez wątpienia nasz konik! Niezależnie czy chodzi o komunikację dalekobieżną, czy werbalną ;) W tym wypadku skupimy się na tej drugiej.

Będąc daleko od partnera, może cię korcić, aby pisać i dzwonić do niego/niej cały czas. Wszystko, aby zrekompensować tęsknotę. Jednak nikt nie lubi się czuć osaczony, a setki smsów przypominają raczej spam niż wartościowy dialog. Pamiętaj, że ważna jest jakość, a nie ilość. Nie wpadaj w rutynę, pisz i dzwoń o różnych porach. Czasem wyślij zdjęcie, innym razem spotkajcie się na skypie. A może poczujesz wenę i sklecisz wiersz? Na pewno się tego nie spodziewa!

Rytuały

To, że nie mieszkacie w jednym mieście, nie znaczy, że nie możecie się wspólnie bawić. Twórzcie swoje zwyczaje i rytuały. W piątkowe wieczory spotykajcie się wirtualnie na wino. Czytajcie sobie książki na dobranoc przez telefon. Jeśli kochacie jakiś serial, to oglądajcie go jednocześnie, na bieżąco komentując poczynania bohaterów. Macie do dyspozycji smsy, ale i całą masę komunikatorów. Internet został chyba wymyślony po to, aby ułatwić życia zakochanym z różnych zakątków świata… a nawet jeśli nie, to i tak sprawdza się w tej roli znakomicie.

Plan lekcji

Ok, tak naprawdę chodzi nam po prostu o plan dnia. Kiedy jesteś w związku na odległość, dobrze jest wiedzieć, o której twój partner ma zajęcia na studiach, jest w pracy, czy trenuje. Pozwoli to Wam uniknąć niepotrzebnych domysłów. Dlaczego nie odbiera? Nie, nie jest właśnie na randce z kimś innym, albo już Cię nie kocha, tylko właśnie wykonuje wymagające asany na jodze, albo ma kurs prawa jazdy. Znajomość waszych planów dnia naprawdę ułatwi wam życie i zapewni spokój ducha.

Tylko dobre emocje

Wiemy, że kiedy dwoje ludzi darzy się uczuciem, każda godzina bez siebie jest przepełniona tęsknotą. Jednak najgorsze co możesz zrobić, to jęczeć, marudzić i płakać w słuchawkę. To wykończy nawet najlepiej rokujący związek. Te długodystansowe wymagają optymizmu, poczucia humoru i cieszenia się nawet z najkrótszych spotkań. To na nich się koncentruj, czerp radość z tego, co cię spotyka i dziel się tym z partnerem.

Odwiedzajcie się!

To najlepsza rada, jaką od nas usłyszycie. W związku na odległość spotkania są wyjątkowe, bo doskonale wiecie, jak cenna jest każda chwila razem. Jeśli mieszkacie daleko od siebie, nie zawsze musicie losować, kto z was tym razem przemierzy pełną odległość.

Możecie uatrakcyjnić wasze spotkanie i jednocześnie zmniejszyć trud podróży. Wystarczy, że wybierzecie miejsce, gdzieś pomiędzy waszymi miejscami zamieszkania. Jedno z was mieszka w Berlinie, a drugie w Krakowie? Cała podróż zajmie wam 8-10 godzin w zależności od przewoźnika. Oba miasta są rewelacyjne i są między nimi bezpośrednie połączenia autobusowe, kolejowe i lotnicze, więc nie jest źle. Ale możecie też zaplanować spotkanie we Wrocławiu, Poznaniu czy czeskiej Pradze. Każdemu z Was podróż zajmie od niespełna 4 do 5 godzin. Zwiedzicie nowe miejsce, zbierzecie nowe wrażenia do kolekcji wspólnych wspomnień i będzie sprawiedliwie ;)

Kraków - Berlin
Berlin - Kraków
Berlin - Wrocław
Kraków - Wrocław
Berlin - Praga
Kraków - Praga
Berlin - Poznań
Kraków - Poznań

Związki na odległość nie należą do najłatwiejszych, ale osobom uwielbiającym podróże może dostarczyć impulsu do wielu nowych wypraw i podróżniczych przygód. Dzięki internetowi, komunikatorom z dostępem do kamery i powszechnemu byciu online, możecie wiele rzeczy robić wspólnie, mimo że dzielą Was kilometry. Bez wątpienia taka relacja wymaga uwagi, troski i dobrych chęci, ale przecież zakochani nie widzą przeszkód i murów.
Do dzieła! Kochajcie się nie tylko w Walentynki!

Z miłością - Zespół Busradar

small picture: © AntonioGuillemF - depositphotos.com

Utworzone 2019-02-15
Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×