Strona startowa Blog Jak poprawić sobie komfort jazdy

Jak poprawić sobie komfort jazdy

Ból kręgosłupa? Opadająca głowa? Mrowienie w stopach? A może w podróży autobusem najbardziej dokuczliwe są głód i nuda? Nic z tych rzeczy nie przydarzy ci się, jeśli zastosujesz się do naszych podpowiedzi.

Z przeprowadzonego na nasze zlecenie badania wynika, że przewoźnicy przykładają coraz większą wagę do wprowadzania udogodnień w autobusach. Pasy bezpieczeństwa są już standardem. Większość linii deklaruje także miejsca siedzące z większą przestrzenią na nogi, pokładowe WiFi, czy przewóz rowerów. W naszej wyszukiwarce także informujemy o poziomie komfortu każdego proponowanego połączenia. Tym razem chcemy jednak podpowiedzieć Wam jak sami możecie wpłynąć na swoje zadowolenie z podróży.

 

Coś dla kręgosłupa

Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem na uniknięcie bólu kręgosłupa w trakcie długiej podróży są ćwiczenia. Warto co jakiś czas poruszać się przez kilka minut. Oto plan krótkiego treningu na siedząco:

  • Koci grzbiet - ramiona i głowę pochyl mocno do przodu, podwiń miednicę, wciągnij brzuch. Przytrzymaj chwilę tę pozycję licząc do ośmiu, a następnie mocno wypchnij do przodu klatkę piersiową, ściągnij łopatki, odcinek lędźwiowy kręgosłupa wywiń do tyłu. Przytrzymaj. Ćwiczenie powtórz kilkakrotnie.
  • Krążenie głową - powoli zrób cztery okrążenia w prawą i cztery w lewą stronę. Następnie przyciągnij brodę do klatki piersiowej, przytrzymaj, odchyl głowę do tyłu, przytrzymaj. Na koniec przyciągnij lewe ucho do lewego ramienia, później prawe ucho do prawego. Twój kręgosłup szyjny będzie ci wdzięczny.
  • Czas na ręce - spleć palce i wywiń dłonie wyciągając ramiona najpierw do przodu, później do góry. Wyciągnij cały kręgosłup, czubek głowy wyciągnij w kierunku sufitu.
  • A teraz nogi. Połóż kostkę prawej nogi na lewym kolanie. Wyprostuj plecy, połóż obie dłonie na prawym kolanie i dociśnij. To samo ćwiczenie powtórz na drugą stronę.
  • Na koniec unieś obie stopy 10-15 cm nad podłogę. Maksymalnie obciągnij palce u stóp, przytrzymaj licząc do pięciu, po czym zadrzyj palce i przytrzymaj. Sekwencję powtórz kilkakrotnie.

Opadająca głowa

Jeśli w podróży spędzasz kilka godzin, warto je wykorzystać na odpoczynek. Jednostajny szum i kołysanie sprawia, że szybko zapadamy w błogi sen. Niestety drzemkę często przerywa brak możliwości wygodnego ułożenia głowy. Co z nią począć? Oprzeć o okno? O fotel naprzeciwko? o sąsiada? Hmm… ostatni pomysł jest może nie najgorszy, lecz na wypadek gdyby sąsiad twierdził inaczej, zabierzcie ze sobą odpowiednią poduszkę. Wybór jest ogromny, przedział cenowy także.

Tutaj znajdziecie podpowiedź jaką poduszkę wybrać.

Co jeść w podróży?

Warto zadbać o to by podczas podróży nie dokuczał wam ból brzucha, mdłości, czy nieustanna potrzeba skorzystania z toalety. Dlatego słodycze i słodkie gazowane napoje zostawcie w domu. Gotowe wysoko przetworzone gotowe przekąski też nie są najlepszym pomysłem. Najlepiej przygotujcie sobie posiłki w domu, dostosujcie ich ilość do czasu podróży, aby nagły głód nie popchnął was w stronę fast foodów. Co spakować? Dobrym wyborem są kanapki z pieczonymi warzywami, lub suchą wędliną, wafle ryżowe, umyte i pokrojone owoce. Możecie też przygotować obiad w lunch boxie. I najważniejsze - nie zapomnijcie spakować wody!

Nuda w podróży

Powiedzmy sobie szczerze, w dzisiejszych czasach, gdy każdy w kieszeni ma podręczne centrum rozrywki w postaci smartfona, o nudę trudno. Gdybyście nie mieli jednak pomysłu co w waszym telefonie wypełni wam czas, bo jedyna gra jaką macie, to gra “w węża”, mamy dla was kilka pomysłów. Dzięki tym aplikacjom w trakcie podróży przeczytacie/przesłuchacie zaległe książki, obejrzycie ulubiony serial, zanurzycie się w morzu artystycznych inspiracji, lub umówicie się na randkę w miejscu do którego zmierzacie.

  • Aplikacje z audiobookami; Storytel, Audioteka, Voice Audiobook Player.
  • Aplikacje do e - booków; FBReader, ReadEra, Kindle, GoodReaders.
  • Aplikacje z filmami; Netflix, HBOGo, Showmax.
  • Aplikacje do pogapienia się i z inspiracjami ;) ; Pinterest, We heart it, Flickr.
  • Aplikacje randkowe; ZaadoptujFaceta, Tinder, Date-me.

Ale jeśli aplikacje, telefony i szeroko rozumiana elektronika to nie wasza bajka, polecamy medytację i kontestację zaokiennych widoków.

Miłej podróży!


BILDUNTERSCHRIFT | ©  www.depositphotos.com

Utworzone 2018-10-05
Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×