Strona startowa Blog Podróżowanie busem do Niemiec, Holandii, Belgii.

Podróżowanie busem do Niemiec, Holandii, Belgii.

W Polsce rynek przewoźników autobusowych jest bardzo duży. W naszym kraju autobusem można dotrzeć prawie wszędzie. Do tego ten środek transporu jest coraz bardziej komfortowy i nowoczesny.

I choć jednym z gównych liderów wśród przewoźników jest Polski Bus, warto również wspomnieć o mniejszych firmach oferujących przejazdy, nazywanych powszechnie busikami, mini busami lub przewozem osób.

 

 

Busy w Polsce

W Polsce istnieje kilka tysięcy małych firm przewozowych. Najczęściej łączą one małe miasteczka, wioski z większymi miastami.

Bardzo dużą popularnością cieszą się również tego typu przewozy między Polską a krajami Europy Zachodniej. Firm oferujących taką podróż jest bardzo dużo.  Dlatego jeśli planujemy wyjazd do Niemiec, Holandii lub Anglii zawsze znajdziemy korzystną ofertę. 

Czy przejazd busikiem jest tani ?

Konkurencja wśród przewoźników jest bardzo duża. A nic nie przyciąga klienta bardziej niż atrakcyjne ceny. Jednak w przypadku busików rzadko zdarzają się oferty za symboliczną złotówkę. Należy wziąć pod uwagę, że w większości są to małe firmy mające w swoim posiadaniu zaledwie kilka pojazdów, stąd też nie mogą sobie pozwolić na takie promocje.

Warto też zwrócić uwagę, że na trasach międzynarodowych ceny przejazdów są dosyć wysokie w porównaniu do innych możliwych środków transportu. 

W czym tkwi fenomen busików ?

Jest to bardzo elastyczny środek transportu, często oferujący serwis „od drzwi do drzwi”.

Gdy chcemy jechać z Zamościa do Berlina z całą pewnością znajdziemy firmę która odbierze nas spod adresu zamieszkania i zawiezie na dowolny adres w Berlinie.

W małych miejscowościach, busiki są popularne, gdyż  są zazwyczaj jedynym możliwym środkiem podróży

Przewozy międzynarodowe.

Busiki na pewno zyskały wielu klientów wraz z rosnącą falą emigracji na zachód. Wielkimi plusam przejazdów busikiem są na pewno czas przejazdu, komfort oraz możliwość zabrania większej ilości bagażu. Dojazdy busem są możliwe praktycznie z każdego nawet najmniejszego zakątka Polski do każdej możliwej miejscowości w Niemczech, Holandi, Anglii, Belgii i każdego innego kraju Europy. Serwis jest na tyle popularny, że firm oferujących tego typu przejazdy jest bardzo wiele wśród nich np. Adebus, Luxada, Juzwa... więc każdy znajdzie coś dla siebie. 

Minusy podróży busem między Polską a za granicą.

Nie łatwo jest się więc odnaleźć w gąszczu  ofert znalezionych w internecie, z których wiele nie posiada nawet  rozkładu jazdy. W zamian za to pokazywane są mapy na których zaznaczany jest obszar wyjazdu oraz przyjazdu.

Wymusza to z kolei na podróżujących konieczność dostosowania się do przewoźnika  pod względem dnia i godziny podróźy. Większość firm kursuje tylko w określonych godzinach i dniach tygodnia. Dlatego jeśli zależy nam na konkretnej firmie oraz trasie musimy dostosować się do oferty lub zmienić nasz plan podróży.  Planując naszą pierwszą podróż bardzo często musimy telefonicznie skontaktować się z przewoźnikami, i nawet jeśli uda nam się znaleźć tego idealnego, nigdy nie mamy 100% pewności, że pojedziemy.    

Busy są na pewno świetną alternatywą dla osób, które boją się latać samolotami, mieszkają w miejscowościach, gdzie nie ma innaje możliwości transportu. Przejazd busem w porównaniu z klasycznym autobusem jest na pewno dużo szybszy i bardziej komfortowy.


Minibusem © begemot_30 - depositphotos.com

Utworzone 2017-08-01
Twoja przeglądarka jest przestarzała!

Zaktualizuj swoją przeglądarkę, aby poprawnie wyświetlić tę stronę. Zaktualizuj przeglądarkę już teraz

×